МІЙ ВИБІР

Виховна година

О.В. Власенко, учитель біології Гриньківської ЗОШ І-ІІІ ст

Мета: поглибити знання учнів про професії технічного напряму; формувати навички спілкування, проектування та аналізу професій­ної перспективи; розвивати творчу уяву; пробуджувати інтерес до про­фесії, до різних сторін суспільного життя.

Форма проведення виховної години: захист проектів.

Обладнання: вислови, музичне оформлення.

Хід заняття

(На фоні музики слова учениці.)

Учениця. Хто я? Навіщо я прийшла в цей світ? Куди іде моє жит­тя? Здавалося б, це прості запитання, але дати відповідь усе важче. Як же дізнатися, ким ми станемо?

Учитель. На це запитання ми з вами шукаємо відповідь, починаю­чи з 9 класу. Для цього ми знайомилися з професіями, які мають попит на ринку праці, пропонували вам різні діагностичні методики, що до­помагають виявити коло ваших інтересів, ваші здібності та реальні сфери їх застосування. Проаналізувавши результати, ви обрали техніч­ний профіль навчання.

У 10 класі ми продовжуємо працювати над тим, щоб остаточно визначитися у професійному виборі. Ви складали професіограми, роз­в'язували тести, відвідали Кременчуцьку філію політехнічного університету

Запланована також зустріч з викладачами та студентами ПУЕТ Ми з вами живемо в регіоні, де працює ГЗК м. Горішні плавні (колишній Комсомольськ), який потребуює молодої, творчої, енергійної сили, що виборює своє майбутнє. Наша екскурсія на виробниче підприємство ГЗК була пізнавальною і повчальною. Нехай вашим девізом будуть слова В.Каверіна: «Бороться й знайти, найти й не сдаваться».

 

Мій вибір 

Наша виховна година присвячена більш глибокому ознайомленню з обраними вами професіями, їх багато, але сьогодні ми зупинимося лише на деяких із них, обміняємося своїми знаннями, спільно будемо будувати професійну перспективу.

На виховну годину ми запросили фахівців технічного профілю. Серед запрошених гостей — головний інженер АФ «Гриньки», інженер-енергетик, інженер-залізничник.

(Представлення експертів.)

Учитель. Ви заздалегідь об'єдналися в групи відповідно до обра­них професій і вдома працювали над проектами «Мій вибір». Кожна група презентує нам свій проект, а наші гості сьогодні будуть у ролі експертів і дадуть оцінку вашим дослідженням.

Розпочнемо з майбутніх  інженерів с\г напрямку.

(Слово для захисту проектів надається групі гірничих інженерів.)

Учитель. Тепер надамо слово експерту.

(Кожна група захищає свої проекти за планом, а експерти підби­вають підсумки, дають поради.)

План проекту

  1. Емблема.
  2. Аргументовані докази переваг і недоліків професії.
  3. Навчальні заклади.
  4. Творче завдання.

Учитель. Це не остання наша зустріч із цікавим світом професій. Ми і надалі продовжимо цю роботу.

Усім присутнім бажаємо великого людського щастя, а молоді -знайти своє гідне місце у житті і стати справжніми професіоналами. Добра всім і сили духу!